ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4662496
*
nr 466 2496
Spegel
rokokostil, höjd: 63
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2007
kl 16:56:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 21:10:51
1
100 kr
6/5 09:42:58
2
150 kr
7/5 13:24:46
3
200 kr
7/5 15:40:35
2
250 kr
7/5 16:14:31
3
300 kr
7/5 16:51:01
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 466 2496
Spegel
rokokostil, höjd: 63
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/5 21:10:51 | 1 | 100 kr |
6/5 09:42:58 | 2 | 150 kr |
7/5 13:24:46 | 3 | 200 kr |
7/5 15:40:35 | 2 | 250 kr |
7/5 16:14:31 | 3 | 300 kr |
7/5 16:51:01 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27